Přihlášení

tematicky obrazek

Historie společnosti AROS-osiva začíná koncem roku 1990. Společnost je zaměřena na výrobu trav, travních směsí a dalších osiv, včetně poskytovaní služeb souvisejících s tímto oborem. Sídlo společnosti je v Praze, výrobní závod v Klášterci nad Ohří. Společnost AROS – osiva se stala jedním z největších producentů travních směsí v České republice. S výrobky společnosti AROS-osiva se může člověk setkat na trhu v tuzemsku, v mnoha zemích Evropské unie i mimo ni.

 

Společnost AROS – osiva hledala nový informační systém, který by vyhovoval rostoucím nárokům na informační agendu a sjednotil pracovní postupy do jediného informačního systému. Nejlépe požadavkům vyhovoval systém Byznys ERP od společnosti J.K.R. Stěžejní důraz implementačních prací byl kladen na EDI komunikaci. Systém EDI je globálně používaný transformační protokol, který využívá většina velkých obchodních řetězců na území ČR (např. Baumax, Ahold, Makro, Delvita, apod.). Tvoří jej dvě na sobě závislé části: komplex textových souborů pro natažení do konvertorů (tzv. InHouse) a přetransferovaná kódovaná část z InHouse (tzv. EDIFact).

Systém Byznys ERP zpracovává první část, což v praxi znamená, že dokáže vygenerovat ze své datové struktury požadované textové soubory pro natažení do EDIFactu. V rámci komunikace s různými skupinami EDI-providerů, které nabízejí produkty pro transformaci těchto textových souborů, a s přihlédnutím na uživatelskou datovou základnu každého z uživatelů je v systému Byznys ERP zapracován mechanismus pro uživatelskou editaci struktur InHouse. Díky tomu je připraven pro komunikaci prostřednictvím všech EDI-providerů. Požadavek společnosti byl: 1. natahování objednávek – OBI, BAUMAX, GLOBUS, Makro 2. odesílání vydaných faktur Tato funkčnost byla řešena programovou nadstavbou systému Byznys ERP „Komunikace EDI“.

Komunikace v rámci systému EDI obsahuje obousměrný režim přenosu. Tudíž tato aplikace umí jak data do EDI odesílat tak i z něj natahovat. Tato verze aplikace umí exportovat vystavené (odběratelské) faktury (INVOIC) a Dodací listy (DESADV). Na druhé straně pak dokáže natáhnout objednávky od odběratelů (ORDERS). Samozřejmostí pak bylo napojení celého obchodního okruhu na účetní agendu, vyškolení obsluhy systému v potřebném rozsahu a dohled nad rutinním provozem. Jednotlivé pobočky jsou propojeny online s centrálou do jediné SQL databáze pomocí terminálového připojení.

 

Hlavní přínosy řešení

 

  • okamžitý přístup ke všem datům všech poboček
  • jednotnost ve způsobu pořizování a zpracování dat
  • EDI komunikace
  • Silnou stránkou nového software je i vysoká přehlednost informací v něm evidovaných, možnost snadného a rychlého vyhledávání potřebných údajů, což je umožněno provázaností modulárního systému, díky propracovaným kontrolním mechanismům lze jednoduše ověřovat zdroje informací a všechny okolnosti s nimi související.

 

Datová základna

 

  • Finanční účetnictví – cca 4. 000 ročně
  • Faktury vydané – cca 2. 000 ročně
  • Faktury přijaté – cca 1. 000 ročně
  • Pokladní záznamy – cca 500 ročně
  • Skladové hospodářství – cca 1. 000 ročně


Kontakty

Centrála

Žižkova 708, 261 01 Příbram II
Telefon: +420 318 40 20 10
Hotline: +420 318 40 20 20
Email: info@byznys.eu

Pobočka Brno

Rostislavovo náměstí 2936/12, 612 00 Brno
Telefon: +420 547 212 758
GSM: +420 603 869 871
Email: brno@byznys.eu

Pobočka Teplice

Buzulucká 426, 415 03 Teplice
Telefon: +420 417 536 463
GSM: +420 605 352 261
Email: teplice@byznys.eutlacitko2